Prawo zatrzymania w razie odstąpienia od umowy wzajemnej (art. 496 k.c.)
Wykonanie i skutki niewykonania zobowiązań z umów wzajemnych (art. 487 – 497 k.c.) Zatrzymanie rzeczy (ius retentionis - art. 461 k.c.)
Chcesz zobaczyć wskazówki jak korzystać z listy zagadnień? Kliknij tutaj!
- Po drzewie zagadnień można poruszać się kilkając bezpośrednio w tytuły lub zielone strzałki ( ) w celu rozwinięcia/zwinięcia listy z podzagadnieniami.
- Można przeszukać spis wpisująć w poniższej wyszukiwarce szukane słowo. Wyświetlą się wówczas wyłącznie zagadnienia zawierajace szukane słowo oraz ich podzagadnienia.
- W celu łatwego rozwinięcia lub zwinięcia całej listy zagadnień należy skorzystać z przycisku widocznego z prawej strony wyszukiwarki z napisem "rozwiń" lub "zwiń".
- Jeśli chcesz przeszukać całą bazę standardów, włącznie z ich treściami, skorzystaj z wyszukiwarki widocznej w kolumnie z lewej strony.
- Prawo zatrzymania jako zarzut procesowy (6) SN, SA
- Wymagalność roszczenia jako warunek prawa zatrzymania (1) SA
- Uchylenie prawa zatrzymania przez udzielenie zabezpieczenia (1) SN
- Forma oświadczenia o skorzystaniu z prawa zatrzymania (6) SN
- Zatrzymanie wzajemnego świadczenia a opóźnienie w spełnieniu świadczenia (art. 496 w zw. z art. 481 § 1 k.c.). (7) SN, SA
- Dopuszczalność prawa zatrzymania w razie stwierdzenia nieważności umowy kredytu (art. 496 w zw. z art. 497 k.c.) (11) SN, SA, TSUE
- Prawo zatrzymania strony, która może potrącić swoją wierzytelność z wierzytelności drugiej strony; tożsamość rodzajowa świadczeń pieniężnych (5) SN, SA
- Prawo zatrzymania w razie świadczenia polegającego na złożeniu oświadczenia woli (1) SN
- Zwaloryzowana wartość objęta prawem zatrzymania z art. 497 w zw. z art. 496 k.c. (1) SN