Uznawanie orzeczeń (art. 36 rozp. nr 1215/2012)
ROZPORZĄDZENIE Nr 1215/2012 z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie jurysdykcji i uznawania orzeczeń sądowych oraz ich wykonywania w sprawach cywilnych i handlowych Zasady uznawania orzeczeń sądów państw obcych (art. 1145 k.p.c.)
Chcesz zobaczyć wskazówki jak korzystać z listy zagadnień? Kliknij tutaj!
- Po drzewie zagadnień można poruszać się kilkając bezpośrednio w tytuły lub zielone strzałki ( ) w celu rozwinięcia/zwinięcia listy z podzagadnieniami.
- Można przeszukać spis wpisująć w poniższej wyszukiwarce szukane słowo. Wyświetlą się wówczas wyłącznie zagadnienia zawierajace szukane słowo oraz ich podzagadnienia.
- W celu łatwego rozwinięcia lub zwinięcia całej listy zagadnień należy skorzystać z przycisku widocznego z prawej strony wyszukiwarki z napisem "rozwiń" lub "zwiń".
- Jeśli chcesz przeszukać całą bazę standardów, włącznie z ich treściami, skorzystaj z wyszukiwarki widocznej w kolumnie z lewej strony.
- Uznanie i wykonanie orzeczenia w państwie, w którym wystąpiono o jego uznanie lub wykonanie (6) TSUE, SN
- Pojęcie powagi rzeczy osądzonej w prawie Unii (2) TSUE
- Związanie orzeczeniem, w którym sąd państwa członkowskiego uznał się za niewłaściwy do rozpoznania sprawy ze względu na istnienie klauzuli jurysdykcyjnej (1) TSUE
- Uznanie i wykonalność orzeczenia w transporcie międzynarodowym wydanym w trybie konwencji (art. 31 ust. 3 CMR) (3) TSUE, SN
- Uznanie i wykonalność nakazu zapłaty w stosunkach transgranicznych (art. 39 rozp. Nr 1215/1215) (1) TSUE
- Uznanie lub wykonanie rozstrzygnięcie o kosztach procesu (1) SN