Pojęcie ruchu mechanicznego środka komunikacji; pojazdu mechanicznego
Odpowiedzialność posiadacza mechanicznego środka komunikacji, wypadek (art. 436 k.c.) Przesłanki odszkodowania z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (art. 34 UFG i PBUK)
Chcesz zobaczyć wskazówki jak korzystać z listy zagadnień? Kliknij tutaj!
- Po drzewie zagadnień można poruszać się kilkając bezpośrednio w tytuły lub zielone strzałki ( ) w celu rozwinięcia/zwinięcia listy z podzagadnieniami.
- Można przeszukać spis wpisująć w poniższej wyszukiwarce szukane słowo. Wyświetlą się wówczas wyłącznie zagadnienia zawierajace szukane słowo oraz ich podzagadnienia.
- W celu łatwego rozwinięcia lub zwinięcia całej listy zagadnień należy skorzystać z przycisku widocznego z prawej strony wyszukiwarki z napisem "rozwiń" lub "zwiń".
- Jeśli chcesz przeszukać całą bazę standardów, włącznie z ich treściami, skorzystaj z wyszukiwarki widocznej w kolumnie z lewej strony.
- Pojęcie ruchu mechanicznego środka komunikacji (19) SN, SA
- Odpowiedzialność za szkody powstałe w czasie krótkotrwałego postoju pojazdu (art. 34 ust. 2 pkt 3 UFG i PBUK) (4) SA, SN
- Odpowiedzialność za szkody pasażera w czasie wsiadania do pojazdu stojącego w gotowości do odjazdu z unieruchomionym silnikiem (1) SN
- Odpowiedzialność za szkody powstałe podczas załadowywaniu lub rozładowywaniu samochodu podczas postoju (3) SR, SA, SN
- Pojazd pozostawiony w warsztacie samochodowym w celu jego naprawy (5) SO, SN, SA
- Unieruchomiony pojazd pozostawiony na drodze publicznej (2) SN
- Taksówka unieruchomiona na poboczu po dojechaniu do celu (1) SN
- Szkoda wywołana rozerwaną oponą na kole odłączonym od pojazdu (1) SN
- Pojęcie ruchu pojazdu w orzecznictwie TSUE (3) SN