Prawo bez barier technicznych, finansowych, kompetencyjnych

Postanowienie z dnia 2010-04-16 sygn. V SA/Wa 697/09

Numer BOS: 1587242
Data orzeczenia: 2010-04-16
Rodzaj organu orzekającego: Wojewódzki Sąd Administracyjny
Sędziowie: Izabella Janson (sprawozdawca, przewodniczący)

Zobacz także: Wyrok

Sentencja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący sędzia WSA Izabella Janson po rozpoznaniu w dniu 16 kwietnia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. S. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia ... marca 2009 r. Nr ... w przedmiocie odmowy wydania polskiego dokumentu podróży postanawia: odmówić przyznania prawa pomocy w zakresie ustanowienia adwokata lub radcy prawnego

Uzasadnienie

Wnioskiem złożonym na urzędowym formularzu PPF z dnia 3 grudnia 2009 r. skarżący wystąpił o ustanowienie radcy prawnego lub adwokata.

Postanowieniem z 12 lutego 2010 r. referendarz sądowy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie odmówił wnioskodawcy przyznania prawa pomocy w żądanym zakresie.

W piśmie z 3 marca 2010 r. skarżący zawarł sprzeciw od powyższego postanowienia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:

Zgodnie art. 260 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. (dalej p.p.s.a.) w razie wniesienia sprzeciwu, który nie został odrzucony, postanowienie przeciwko któremu został on wniesiony traci moc, a sprawa będąca przedmiotem sprzeciwu podlega rozpoznaniu przez sąd na posiedzeniu niejawnym.

Postanowieniem z dnia 6 sierpnia 2009 r. sygn. akt V SA/Wa 697/09 przyznano skarżącemu prawo pomocy w zakresie ustanowienia adwokata.

Na mocy niniejszego postanowienia Okręgowa Rada Adwokacka wyznaczyła dla skarżącego pełnomocnika z urzędu w osobie adw. J. M.

Mając powyższe na uwadze stwierdzić należało, iż ponowny wniosek skarżącego o przyznanie prawa pomocy w takim zakresie, w jakim zostało mu ono już wcześniej przyznane należało uznać za bezzasadny.

Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 246 § 1 pkt 2 należało orzec jak w sentencji postanowienia.

Treść orzeczenia pochodzi z Centralnej Bazy Orzeczeń Sądów Administracyjnych (nsa.gov.pl).

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz politykę prywatności i cookies.