Art. 459b. Zarządzenie podjęcia określonej uchwały na piśmie lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość

Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne

1. Zarząd może zarządzić podjęcie określonej uchwały przez walne zgromadzenie na piśmie lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, mając na uwadze, że ten sposób podjęcia uchwały nie może wykluczać zainteresowanych członków spółki wodnej ze względu na znaczne utrudnienia lub brak możliwości wykorzystania środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
2. Uchwała walnego zgromadzenia może być podjęta, jeżeli wszyscy członkowie spółki wodnej zostali zawiadomieni o głosowaniu na piśmie lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Uchwała walnego zgromadzenia może być również wynikiem głosów częściowo oddanych na piśmie lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
3. Przy obliczaniu kworum uwzględnia się członków spółki wodnej uczestniczących przez oddanie głosu na piśmie lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
4. Głosowanie w trybie określonym w ust. 2 może być przeprowadzone, chyba że statut spółki wodnej stanowi inaczej.
5. Podjęcie przez walne zgromadzenie uchwały w trybie określonym w ust. 2 stwierdza zarząd przez zliczenie głosów i podpisanie uchwały.
6. Uchwały walnego zgromadzenia podjęte w trybie określonym w ust. 2 podpisują:
1) 1 członek zarządu – gdy w skład zarządu wchodzą nie więcej niż 2 osoby;
2) 2 członków zarządu – w pozostałych przypadkach.
7. Do walnego zgromadzenia delegatów przepisy ust. 1–6 stosuje się odpowiednio.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz politykę prywatności i cookies.