Art. 70.
Ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin
1. Podmiot niebędący przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców może prowadzić szkolenia w zakresie środków ochrony roślin, po uzyskaniu wpisu do rejestru podmiotów niebędących przedsiębiorcami, prowadzących szkolenia w zakresie środków ochrony roślin.
2. Podmiot prowadzący szkolenia w zakresie środków ochrony roślin jest obowiązany spełniać warunki określone w art. 67 ust. 2.
3. Wpisu do rejestru, o którym mowa w ust. 1, dokonuje się na wniosek zainteresowanego podmiotu, zawierający następujące dane:
1) nazwę oraz adres i siedzibę podmiotu;
2) numer identyfikacji podatkowej (NIP) wnioskodawcy;
3) (uchylony)
4) wskazanie zakresu, w jakim wnioskodawca zamierza prowadzić szkolenia w zakresie środków ochrony roślin;
5) datę i podpis wnioskodawcy.
4. Do wniosku, o którym mowa w ust. 3, zainteresowany podmiot dołącza oświadczenie, że są mu znane i spełnia warunki wykonywania działalności, o której mowa w ust. 1.
4a. Minister właściwy do spraw rolnictwa określi wzór wniosku, o którym mowa w ust. 3, zawierającego oświadczenie, o którym mowa w ust. 4, oraz wzór wniosku o zmianę danych w rejestrze, w formie dokumentów elektronicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
5. Organem prowadzącym rejestr, o którym mowa w ust. 1, jest wojewódzki inspektor właściwy ze względu na siedzibę zainteresowanego podmiotu.
6. Wpis do rejestru, o którym mowa w ust. 1, podlega opłacie skarbowej.
7. Wojewódzki inspektor wydaje z urzędu zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru, o którym mowa w ust. 1.
8. Rejestr, o którym mowa w ust. 1, jest jawny i zawiera:
1) informacje, o których mowa w ust. 3 pkt 1 i 4;
2) numer wpisu;
3) datę wpisu.
9. Rejestr, o którym mowa w ust. 1, udostępnia się na stronie internetowej administrowanej przez wojewódzki inspektorat ochrony roślin i nasiennictwa.