§130.
Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie czynności administracyjnych związanych z wykonywaniem tymczasowego aresztowania oraz kar i środków przymusu skutkujących pozbawienie wolności oraz dokumentowania tych czynności (UTRATA MOCY z dniem 14 września 2023 r., stosownie do R. - Dz. U. 2023 r. poz. 1741)
1. O zwolnieniu tymczasowo aresztowanego ze sprawy zawiadamia się:
1) organ dysponujący;
2) organ, który zarządził zwolnienie.
2. O zwolnieniu skazanego lub ukaranego ze sprawy zawiadamia się:
1) właściwy sąd;
2) sąd, który zarządził zwolnienie.
2a. Dyrektor zakładu karnego niezwłocznie informuje sąd, w którego okręgu jest wykonywana praca społecznie użyteczna o jej wykonaniu w całości, jak również o niewykonaniu pracy społecznie użytecznej w pełnym wymiarze w czasie odbywania kary pozbawienia wolności, w szczególności z powodu zwolnienia z zakładu karnego, wskazując adres pobytu skazanego po zwolnieniu oraz wymiar pozostałej do wykonania pracy społecznie użytecznej.
3. O zwolnieniu dłużnika, wobec którego zastosowano środek przymusu, kierownik powiadamia na piśmie kierownika działu odpowiedzialnego za sprawy kwatermistrzowskie oraz informuje o liczbie dni aresztu, który był wykonywany wobec dłużnika, w celu rozliczenia z komornikiem kwoty, o której mowa w § 27 ust. 2.
4. (uchylony)
5. W zawiadomieniach o zwolnieniu przesyłanych do organów, o których mowa w ust. 1 i 2, podaje się w szczególności datę i przyczynę zwolnienia.
6. W zawiadomieniach o zwolnieniu osadzonego z jednostki penitencjarnej, przesyłanych do organów wymienionych w ust. 1 i 2, odnotowuje się ponadto informacje o miejscu przebywania osadzonego po zwolnieniu.
7. Zawiadomienie o zwolnieniu przesyła się nie później niż pierwszego dnia roboczego po zwolnieniu.